Yhteystiedot

FC Inter Turku


Toimiston käynti- ja postiosoite:
Veritas Stadion (4. kerros)
Blomberginaukio 4
20720 Turku

Puh. 02 279 2700
Fax. 02 251 5873
Email: toimisto@fcinter.fi

Toimisto avoinna arkisin klo 9-12 ja 13-16.

Veritas Stadionin yhteystiedot löytyvät täältä.

Laskutusosoitteet:
FC Inter Turku Oy (Y-tunnus 2215250-7)
Verkkolaskuosoite 003722152507
Välittäjän tunnus 003708599126 (välittäjä Liaison Technologies)

Football Club International ry (Y-tunnus 1443481-1)
Verkkolaskuosoite 003714434811
Välittäjän tunnus 003708599126 (välittäjä Liaison Technologies)

Paperiset laskut:
FC Inter Turku Oy / Football Club International Turku ry
Ostolaskut
PL 55
20811 TURKU

Seuran puheenjohtaja / Club President
Stefan Håkans
Email: stefan.hakans@alfonshakans.fi
Tekninen johtaja / Technical Director
Vesa Mäki
Puh. 040 591 8859
Email: vesa.maki@fcinter.fi



Myynti ja markkinointi / Sales and marketing

Åbo Båtvarv Ab

Myynti / Sales
Jyrki Hongisto
Puh. 0400 158 384
Email: jyrki.hongisto@fcinter.fi
Markkinointi / Marketing
Eero Lehtinen
Puh. 040 168 2212
Email: eero.lehtinen@fcinter.fi
Tapahtumat ja juniorijaoston myynti
Events and Youth Department Sales
Kari Lehtinen
Puh. 040 5747 990
Email: kari.lehtinen@fcinter.fi
Viestintä / Communications
Heli Annala
Puh. 050 566 8763
Email: heli.annala@fcinter.fi



Toimisto / Office

Hallintopäällikkö / Club Administrator
Lauri Kemppainen
Puh. 045 633 8785
Email: lauri.kemppainen@fcinter.fi
- hallinto ja sopimusasiat
- talousasiat
- ottelutapahtumat

Viestintäkoordinaattori / Communications Coordinator
Jenna Dietrich
Puh. 0400 339 974
Email: jenna.dietrich@fcinter.fi
- FC Inter Turku Oy:n laskutus
- lipunmyynti
- fanituotteet

Juniorikoordinaattori / Youth Coordinator
Eveliina Hulkkonen
Puh. 045 881 0681
Email: eveliina.hulkkonen@fcinter.fi
- jäsenrekisterit, juniorien pelipassit ja vakuutukset
- lisenssilaskutus
- junioritoiminnan viestintä
- FC Inter Turku ry:n talousasiat



Edustusjoukkue / First Team

Päävalmentaja / Head Coach
John Allen
Email: john.allen@fcinter.fi
Joukkueenjohtaja / First Team Administrator
Jani Meriläinen
Puh. 045 6776 004
Email: jani.merilainen@fcinter.fi
- pelaajien haastattelupyynnöt

Juniorijaosto / Youth Department

Junioripäällikkö / Head of Youth Department
Pasi Hyvätti
Puh. 050 550 9363
Email: pasi.hyvatti@fcinter.fi
Valmennuspäällikkö (alle 17-vuotiaat) / Head of Coaching (U17)
Kalle Parviainen
Puh. 040 762 2982
Email: kalle.parviainen@fcinter.fi